Zbiórka na remont lokomotywy Lyd2-63

Na przestrzeni ostatnich tygodni zakupiliśmy nową lokomotywę spalinową Lyd2-63; jak historia kolejki długa i zawiła tak nigdy pojazdy tej serii nie pracowały w Środzie Wielkopolskiej. Inwestycja jest związana z chęcią powiększenia przez nas parku taborowego, a także koniecznością posiadania na własność lokomotywy spalinowej dużej mocy, co pomoże nam przy prowadzeniu ruchu.

Zanim jednak zajmiemy się jazdą pociągową przy wykorzystaniu nowej lokomotywy prosimy Państwa o wsparcie! Aby nasz nowy „nabytek” mógł funkcjonować potrzebujemy kwoty 20 000 złotych, które pomoże nam m.in. wyremontować silnik oraz zregenerować układ chłodniczy. Z racji takiej potrzeby postanowiliśmy na organizację zbiórki internetowej na portalu zrzutka.pl (odnośnik poniżej).

Lokomotywa wymaga m.in. renowacji poszycia zewnętrznego

Przypomnijmy, że jest to nasza druga tego typu inicjatywa. W styczniu 2018 roku ogłosiliśmy zbiórkę na wykonanie obręczy do parowozu Px48-1920. Dzięki zaangażowaniu wielu darczyńców udało nam się zrealizować zamówienie. Cały czas również można przekazywać 1% swojego podatku na naszą kolej szczegóły tutaj

Liczymy na Państwa wsparcie,
każda złotówka jest na wagę złota!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.

Aktualności

Wszystkie aktualności