Obręcze już w Środzie!

Miło nam poinformować, że w minionym tygodniu po ponad dwóch miesiącach podróży i wielu formalnościach do Środy Wielkopolskiej dotarły obręcze do parowozu Px48-1920!

Początek tego bardzo zaawansowanego projektu miał miejsce w styczniu ubiegłego roku kiedy to ogłosiliśmy zbiórkę pieniędzy na wykonanie obręczy dla drugiego średzkiego parowozu. Akcja odbiła spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem społecznym i medialnym, dzięki czemu zebraliśmy ponad połowę kwoty potrzebnej do realizacji zamówienia. 

Obręcze do naszego drugiego parowozu na miejscu w Środzie Wielkopolskiej

Przypomnijmy, że obręcze były wytwarzane w Republice Południowej Afryki, z uwagi na fakt, że jedyny podmiot w Polsce, który był gotów podjąć się wykonania zamówienia nie dawał nam jasnej gwarancji co do terminu realizacji zlecenia, w przeciwieństwie do firmy afrykańskiej. 

Prowadzone już są rozmowy dotyczące obręczowania, a przy samym parowozie trwają prace inwestycyjne przy naprawie kotła, jak i regeneracji układu napędowego i biegowego. 

Rama parowozu Px48-1920 w hali parowozowni

Po raz kolejny chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę i dokonywali wpłat zarówno tych mniejszych, jak i większych. Bez Państwa pomocy nie udałoby nam się dokonać zamówienia! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.

Aktualności

Zbiórka na remont lokomotywy Lyd2-63

Na przestrzeni ostatnich tygodni zakupiliśmy nową lokomotywę spalinową Lyd2-63; jak historia kolejki długa i zawiła tak nigdy pojazdy tej serii nie pracowały w Środzie Wielkopolskiej.

Czytaj dalej

Przekaż 1% podatku na naszą kolej!

Korzystając z możliwości, że każdy podatnik może samodzielnie zdecydować do kogo trafi 1% podatku dochodowego, zachęcamy Państwa do podzielenia się nim z Towarzystwem Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana”, które jest opiekunem Średzkiej Kolei Powiatowej – jedynej kolei wąskotorowej w Polsce prowadzącej ruch pociągów wyłącznie trakcją parową do czasu wydzielenia ze struktur PKP.

Czytaj dalej

Podsumowujemy 2019 rok!

Rozpoczęliśmy nowy rok przed nami kolejne 12 miesięcy; różne wyzwania, nadzieje, cele i marzenia. Chcielibyśmy jednak na chwilę powrócić...

Czytaj dalej

Wszystkie aktualności