Obręcze już w Środzie!

Miło nam poinformować, że w minionym tygodniu po ponad dwóch miesiącach podróży i wielu formalnościach do Środy Wielkopolskiej dotarły obręcze do parowozu Px48-1920!

Początek tego bardzo zaawansowanego projektu miał miejsce w styczniu ubiegłego roku kiedy to ogłosiliśmy zbiórkę pieniędzy na wykonanie obręczy dla drugiego średzkiego parowozu. Akcja odbiła spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem społecznym i medialnym, dzięki czemu zebraliśmy ponad połowę kwoty potrzebnej do realizacji zamówienia. 

Obręcze do naszego drugiego parowozu na miejscu w Środzie Wielkopolskiej

Przypomnijmy, że obręcze były wytwarzane w Republice Południowej Afryki, z uwagi na fakt, że jedyny podmiot w Polsce, który był gotów podjąć się wykonania zamówienia nie dawał nam jasnej gwarancji co do terminu realizacji zlecenia, w przeciwieństwie do firmy afrykańskiej. 

Prowadzone już są rozmowy dotyczące obręczowania, a przy samym parowozie trwają prace inwestycyjne przy naprawie kotła, jak i regeneracji układu napędowego i biegowego. 

Rama parowozu Px48-1920 w hali parowozowni

Po raz kolejny chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę i dokonywali wpłat zarówno tych mniejszych, jak i większych. Bez Państwa pomocy nie udałoby nam się dokonać zamówienia! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.

Aktualności

Przekaż 1% podatku na ŚKP!

Korzystając z możliwości, że każdy podatnik może samodzielnie zdecydować do kogo trafi 1% podatku dochodowego, zachęcamy Państwa do podzielenia...

Czytaj dalej

Podsumowanie roku 2020

Rok 2020 z pewnością wielu z nas jeszcze długo zapamięta. Epidemia SARS-COV2 wywróciła niemalże do góry nogami życie społeczne...

Czytaj dalej

Jesienne naprawy infrastruktury

Po zakończeniu sezonu 2020 z końcem sierpnia, przystąpiliśmy do realizacji bardzo ambitnych planów związanych z remontami taboru oraz infrastruktury...

Czytaj dalej

Wszystkie aktualności