Publikujemy rozkład jazdy 2024!

Drodzy podróżni!

Niezmiernie miło nam zaprezentować rozkład jazdy na nadchodzący sezon 2024! Podobnie jak w poprzednich latach – nie przewidujemy znaczących rewolucji, niemniej wprowadzamy kilka usprawnień. Sam rozkład jazdy oczywiście możecie znaleźć w odpowiedniej zakładce naszej strony!

A co dokładnie planujemy zmienić? Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi założeniami tegorocznego rozkładu:

  • terminy kursowania pozostaną zbliżone do zeszłorocznych – do początku wakacji pociągi kursować będą w niedziele i święta, a we wakacje także w soboty – szczegóły w kalendarzu kursowania w zakładce z rozkładem jazdy
  • zmieniamy godziny kursowania: ze Środy pociągi odjadą o 10:30, 14:30 i 18:00; z Zaniemyśla 12:30, 16:30 i 19:10 (UWAGA: ostatni pociąg – tylko we wakacje!),
  • godziny kursowania zostały lepiej dopasowane do godzin kursowania pociągów normalnotorowych, w związku z czym gorąco zachęcamy do skorzystania z możliwości dojazdu do Środy „dużym” pociągiem! Skorzystać będzie można z pociągów Kolei Wielkopolskich, PKP Intercity oraz spółki POLREGIO – partnera który wspiera wiele wydarzeń organizowanych na naszej Kolei. Z możliwościami dojazdu można się zapoznać na nowej, dedykowanej, zakładce naszej strony.
  • w dni kursowania według rozkładu wiosennego („żółtego”) wszystkie pociągi będą planowo obsługiwane trakcją parową.
  • podobnie jak w ubiegłym roku, we wakacje pierwsze dwa kursy będą obsługiwane parowozem, a ostatni trakcją spalinową. Tym razem nie będzie wyjątków od tej zasady.
  • w rozkładzie jazdy ujęte są pociągi których terminy kursowania będą sukcesywnie ogłaszane – są to wg rozkładu niebieskiego. Będą one kursować co do zasady w dni robocze.

Nie wykluczamy także uruchomienia pociągów dodatkowych. Nasze plany jednak nie są jeszcze na tyle gotowe, aby móc je opublikować, ale na pewno zostaną ogłoszone odpowiednio wcześnie! 

Możemy także nadmienić, że ceny biletów pozostaną niezmienione względem ubiegłego roku!

Ufamy, że zmiany przypadną Wam do gustu. Wierzymy, że nie zawiedziemy się na Was, i licznie skorzystacie z podróży naszymi pociągami w 2024 roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.

Aktualności

Zimowe prace torowe

Miło nam poinformować, że w trakcie zimowej przerwy w kursowaniu naszej kolei miejsce miały intensywne prace torowe. Rozpoczęły się...

Czytaj dalej

Wszystkie aktualności