Świetny początek sezonu!

Sezon kolejki trwa od dwóch tygodni, przez ten czas do Zaniemyśla wyjechało 18 par pociągów. Każdy dzień jest dla nas nowym wyzwaniem, którego się podejmujemy, aby zagwarantować jak najwyższą jakość usług Średzkiej Kolei Powiatowej. Ostatnie dni, były dla nas bardzo pracowite, było to związane z ogromnym zainteresowaniem kursami naszej wąskotorówki. Od 1 do 13 maja przewieźliśmy około 4 tysięcy osób, jak na lokalne możliwości oraz biorąc pod uwagę poprzednie lata działalności kolejki, jest to bardzo wysoki wynik!

Kiedy widzieliśmy zapowiedzi meteorologiczne na dzień inauguracji sezonu, byliśmy trochę zmartwieni, gdyż nie były one korzystne, do organizowania wycieczek na otwartej przestrzeni. Pomimo całkowitego zachmurzenia oraz przelotnych opadów deszczu 1 maja na stację kolejki pierwsi pasażerowie zaczęli przychodzić na godzinę przed planowanym odjazdem. Kiedy przyszedł czas do wyjazdu okazało się, że wszystkie wagony są wypełnione po brzegi. Podczas całego dnia kolejką pojechało łącznie około 1200 osób.  Jest to pierwszy tak dobry wynik przewozowy od słynnego 1 maja 1999 roku, kiedy to pociąg prowadzony parowozem Px48-1902 wiózł tłumy do Zaniemyśla.

Stacja w Zaniemyślu po przyjeździe pierwszego w tym roku pociągu.

Dzień 3 maja był dla nas szczególnie pracowity. Od rana na trasę wyjechał rozkładowy pociąg prowadzony lokomotywą Lxd2-343, która od końca kwietnia w ramach wypożyczenia pracuje na naszej kolejce. Na szlak wyjechała również tego dnia grupa hobbystów z Anglii ze specjalnym pociągiem prowadzonym parowozem Px48-1756. Pomimo rozkładowego kursowania lokomotywy spalinowej o godzinie 14:00 na stację kolejki przyszły tłumy, a frekwencja była zdecydowanie większa, niż na rekordowym przejeździe 1 maja o godzinie 14:00. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie zdecydowaliśmy o tym, że na szlak wyjadą dwie lokomotywy. Na czele składu stanęła lokomotywa Lxd2-343, natomiast skład kończył parowóz Px48-1756, który jeszcze był pod parą po porannym pociągu specjalnym. Ruch żartobliwie porównywalny z tym, który można obserwować na stacji Poznań Główny, tworzył na naszych twarzach uśmiech oraz pełnię satysfakcji z wykonywanej pracy. Tego dnia gościliśmy również radio RMF FM, dzięki czemu o Średzkiej Kolei Powiatowej można było usłyszeć w ogólnopolskim wydaniu serwisu informacyjnego tej stacji.

Parowóz „pchał” skład tylko do Słupi Wielkiej, w drodze powrotnej natomiast stanął na czele składu.

Takie obrazki, jakie prezentujemy powyżej są dowodem na to, że zainteresowanie na nasze pociągi jest duże i rośnie cały czas. Wszystkim, którzy już odwiedzili Średzką Kolej Powiatową, bardzo dziękujemy oraz zapraszamy ponownie. Natomiast osoby, które jeszcze się wahają, tudzież dopiero planują podróż kolejką, odsyłamy do zakładki rozkład jazdy i równie serdecznie zapraszamy!

1 komentarz

  • Artur Łuczak
    15 maja 2018, 10:53

    Jak to się mówi można można ,wielkie podziękowania dla wszystkich ludzi dzięki ta kolej wąskotorowa działa.Powodzenia i pozdrawiam.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.

Aktualności

Zimowe prace torowe

Miło nam poinformować, że w trakcie zimowej przerwy w kursowaniu naszej kolei miejsce miały intensywne prace torowe. Rozpoczęły się...

Czytaj dalej

Wszystkie aktualności