Średzka noc z parowozem – 27/28.07.2019

Dziś mamy przyjemność ogłosić coś z nieco innej beczki niż na co dzień 🙂 Tym razem kierujemy naszą ofertę do wszelkiej maści hobbystów kolejowych i fotograficznych. Nocą z 27 na 28 lipca planujemy uruchomić wyjątkowy pociąg specjalny, który da niepowtarzalną okazję do wykonania nocnych zdjęć historycznego składu z naszym parowozem na czele.

Od godziny 23:00 do godziny 24:00 umożliwimy wykonanie zdjęć nocnych na terenie stacji Środa Miasto. Następnie o północy ruszymy na szlak do Zaniemyśla, po drodze zatrzymując się celem wykonania wyjątkowych ujęć na długich ekspozycjach – wykorzystamy tutaj także dodatkowe sztuczne oświetlenie. Na stacji w Śnieciskach ponadto planujemy zorganizować integracyjne ognisko.

Nad ranem dotrzemy do Zaniemyśla, gdzie wykonamy ostatnie ujęcia na długiej ekspozycji i poczekamy na wschód słońca. Gdy tylko nastanie świt, ruszymy w drogę powrotną. Na całej trasie do Środy przeprowadzimy szereg klasycznych fotostopów z najazdami, do oporu wykorzystując oświetlenie jakiego nie da się uzyskać przy naszych pociągach rozkładowych – na co dzień niemożliwe jest u nas wykonanie ujęć na szlaku z czołem parowozu w słońcu.

Do Środy planujemy dotrzeć około godziny 8:00 28 lipca.

Skład pociągu będzie zestawiony z parowozu Px48-1756, brankardu oraz dwóch oliwkowych wagonów typu 1Aw.

Koszt imprezy ustaliliśmy na 120 zł od osoby.

Zapisy przyjmujemy mailowo pod adresem tpks.bana@gmail.com – przy zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska, liczby biletów i telefonu kontaktowego. Dane do wpłat będziemy rozsyłać w mailu zwrotnym wraz z potwierdzeniem rezerwacji.

Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy serdecznie do udziału!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.

Aktualności

Wszystkie aktualności