Rozpoczynamy kolejny sezon!

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, dzięki społecznej inicjatywie, udało się przywrócić przejezdność całego szlaku do Zaniemyśla. Zatem tak jak w poprzednich latach, nasze pociągi ruszą na szlak 1 maja!

Podobnie jak w poprzednim sezonie, tak i w tym udostępniamy Państwu rozkład przewidujący wszystkie terminy uruchamiania pociągów ogólnodostępnych aż do listopada. Kursy będą odbywać się we wszystkie soboty i niedziele do 1 września, wszystkie niedziele września oraz wybrane niedziele października i listopada, a także w święta wolne od pracy (1 i 3 maja, 20 czerwca, 15 sierpnia i 11 listopada). Obsługę trakcyjną będą zapewniać lokomotywy: parowa Px48-1756 oraz spalinowa Lxd2-343 lub zastępczo Lyd1-210.

Od tego sezonu zmieni się także nieco forma sprzedaży biletów – w tym roku uruchomione zostaną kasy biletowe na stacjach Środa Miasto i Zaniemyśl, czynne przed odjazdem pociągu. Osobom wsiadającym na pozostałych przystankach bilety standardowo będzie sprzedawać obsługa pociągu.

Ponadto przystanki Annopole, Płaczki, Śnieciska i Polwica będą od tego roku funkcjonować jako przystanki na żądanie. Na widok osób czekających na peronie oczywiście skład będzie zatrzymywany, jednak podróżnych wysiadających prosimy o uprzednie informowanie o tym załogi naszego pociągu.

Wszystkie szczegóły dotyczące terminów kursowania oraz obsługi trakcyjnej dostępne są w zakładce Rozkład jazdy.

Uwaga – wprowadziliśmy także kilka istotnych zmian w cenniku biletów. Prosimy o zapoznanie się z cenami obowiązującymi w sezonie 2019 w zakładce Ceny biletów.

Poniżej udostępniamy także rozkład w formie graficznej do pobrania.

Wyciąg z naszego rozkładu jazdy do pobrania. Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.

Aktualności

Wszystkie aktualności