Px48-1920 znów pod parą!

Niezmiernie miło nam poinformować, że w dniu 2 listopada 2021, po trwającej 3 lata naprawie, kocioł parowozu Px48-1920 z wynikiem pozytywnym przeszedł próbę „na gorąco” przed inspektorem Transportowego Dozoru Technicznego i tym samym został dopuszczony do eksploatacji!

Naprawa kotła została przeprowadzona własnymi siłami Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej „BANA” w warsztacie parowozowni Środa Miasto, włącznie z naprawą kotła. Nasze Stowarzyszenie uzyskało w tym celu szereg niezbędnych certyfikatów i pozwoleń oraz nawiązało współpracę z doświadczonymi fachowcami w zakresie napraw kotłów oraz spawalnictwa. Tym samym staliśmy się pierwszą organizacją non-profit w Polsce, która wykonała naprawę kotła parowozowego.

Px48-1920 podczas próby „na goraco” ustawiony obok sprawnego od 2017 roku parowozu Px48-1756.

Obecnie przy parowozie trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe oraz jazdy próbne. Jeżeli nie pojawią się żadne niespodziewane przeszkody, to powinniśmy ujrzeć „dwudziestkę” na czele specjalnego pociągu uruchomionego w dniu 11 listopada!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.

Aktualności

Zimowe prace torowe

Miło nam poinformować, że w trakcie zimowej przerwy w kursowaniu naszej kolei miejsce miały intensywne prace torowe. Rozpoczęły się...

Czytaj dalej

Wszystkie aktualności