Kolejka rusza już za tydzień!

Po zimowej przerwie na swój szlak powraca Średzka Kolej Powiatowa. Już 1 maja o godzinie 10:00 zaplanowany jest wyjazd pierwszego w tym roku pociągu do Zaniemyśla prowadzonego parowozem Px48-1756. Następne pociągi będą wyjeżdżały ze Środy Wielkopolskiej o godzinie 14:00 oraz 18:00. Z kolei wyjazdy z Zaniemyśla będą miały miejsce o godzinie: 12:00; 16:00 oraz 19:15. Rozkład jazdy uwzględniający poszczególne przystanki można zobaczyć tutaj.

Cennik biletów w stosunku do poprzednich lat nie uległ zmianie. Bilet normalny kosztuje 10 zł, ulgowy 5 zł. Posiadamy również ofertę biletów dla rodzin. W naszej ofercie przewidzieliśmy również okolicznościowe pamiątki, które już od dłuższego czasu można nabyć podczas podróży naszą kolejką. W tym roku będą to pocztówki, kubki oraz magnesy.

Serdecznie zapraszamy, aby wyruszyć w podróż w klimacie Średzkiej Kolei Powiatowej!

1 komentarz

 • Karol Barsolis
  27 kwietnia 2018, 21:07

  witam Wszystkich .
  Bardzo dobry pomysł z tą koleją wąskotorową- Środa Wlkp.- Zaniemyśl ..Inni ( spółki PKP ) w Polsce polikwidowali takie koleje , no bo sie niby nie opłacało !!! Był to b. duzy błąd ,ale winne były spółki PKP –m a fi e . …Na całym świecie taka kolej wąskotorowa cieszy sie bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystków , miłośników i pasjonatów .
  Z takiej podroży kolejką cieszą się dzieci ,maja frajdę dorośli i „ dziadkowie „….Trasa z Środy Wlkp.do Zaniemyśla jest bardzo atrakcyjna ,nie tylko pod względem turystycznym , bowiem wiedzie przez miejsce historyczne z którymi związani byli wybitni Wielkopolanie jak : Raczyński, Berwiński ….
  Jako turysta kulturowy popieram takie inicjatywy …..

  Karol Barsolis Turysta Kulturowy ….www.turystakulturowy.pl

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.

Aktualności

Zimowe prace torowe

Miło nam poinformować, że w trakcie zimowej przerwy w kursowaniu naszej kolei miejsce miały intensywne prace torowe. Rozpoczęły się...

Czytaj dalej

Wszystkie aktualności