Inauguracja sezonu Średzkiej Kolei Powiatowej!

Już 1 maja na swój wąskotorowy szlak po zimowej przerwie powróci Średzka Kolej Powiatowa! W tym roku sezon rozpocznie już oczywiście sztandarowa maszyna naszej kolejki, czyli parowóz Px48-1756, który we wrześniu ubiegłego roku powrócił do służby po ponad dwóch latach żmudnej i skomplikowanej naprawy. Napełnieni radością ze sprawnego parowozu chcemy w tym roku zaoferować Państwu 38 dni z pociągami prowadzonymi trakcją parową oraz 9 dni kursów z lokomotywą spalinową na czele.

Zgodnie z przyjętą tradycją sezon rozpocznie się 1 maja, kiedy to o godzinie 10:00 z pierwszym w tym roku pociągiem turystycznym wyruszy nasz 67-letni parowóz. Tak jak w zeszłych latach, w trakcie podróży kolejką będzie można się zaopatrzyć w pamiątki z kolejkowym motywem oraz poznać historię Średzkiej Kolei Powiatowej zaglądając do Izb Pamięci w Środzie Wielkopolskiej oraz w Zaniemyślu. Cennik biletów pozostaje niezmieniony w stosunku do lat poprzednich. Osoby dorosłe za przejazd ciuchcią zapłacą 10 zł, młodzież szkolna 5 zł. Posiadamy również ofertę specjalną dla większych rodzin.

Na sezon 2018 przygotowaliśmy nowy, zmodyfikowany względem poprzednich lat rozkład jazdy, co jest wynikiem naszych obserwacji oraz chęci dostosowania się do Państwa sugestii. Kolejka będzie kursować w soboty, niedziele oraz wybrane święta. Pierwszy kurs ze Środy będzie ruszać o godzinie 10:00, a następne zaś o godzinach 14:00 i 18:00. Odjazdy z Zaniemyśla będą się odbywać o 12:00, 16:00 i 19:15.

Do połowy czerwca parowóz będzie kursował głównie w niedzielę, natomiast w soboty na trasę będzie wyruszać lokomotywa spalinowa. W momencie, gdy rozpoczną się wakacje letnie, wszystkie pociągi będą prowadzone trakcją parową.

Szczegóły odnośnie godzin i terminów kursowania znajdą Państwo w zakładce Rozkład jazdy.

1 komentarz

 • Ulrich Thorhauer
  7 kwietnia 2018, 21:57

  Ich freue mich schon auf den geplanten Besuch am 9. und 10. Juni. Da kann ich sowohl die Lyd1 als auch die Px48 erleben
  Viele Grüße und eine erfolgreiche Saison!

  Ulrich Thorhauer

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.

Aktualności

Zimowe prace torowe

Miło nam poinformować, że w trakcie zimowej przerwy w kursowaniu naszej kolei miejsce miały intensywne prace torowe. Rozpoczęły się...

Czytaj dalej

Wszystkie aktualności