Narodowe Święto Niepodległości na ŚKP!

Choć sezon kolejkowy oficjalnie się zakończył, nie zwalniamy tempa naszych działań! Serdecznie zapraszamy wszystkich spragnionych pary i klimatu naszej kolejki na pociąg specjalny z okazji Dnia Niepodległości!

Pociąg wyruszy w trasę ze Środy Wielkopolskiej do Zaniemyśla już w czwartek, 11 listopada 2021 roku o godzinie 11:00. Udamy się w nostalgiczną podróż w czasie, nasycając się dumą z naszej narodowej przynależności.

Po przyjeździe do Zaniemyśla udostępnimy Państwu do zwiedzania Izbę Pamięci na tamtejszej stacji. Będzie można zobaczyć tam przeróżne eksponaty związane historycznie z kolejnictwem – w tym między innymi historyczne umundurowanie, urządzenia łączności czy sterowania ruchem kolejowym.

Po około półgodzinnym postoju wyruszymy ponownie w kierunku Środy, by po kilkunastu minutach jazdy zatrzymać się na stacji w Śnieciskach. Tam będziemy mieli możliwość zasiąść wspólnie do biesiady przy ognisku oraz posłuchać granej na żywo muzyki. To jednak nie wszystkie atrakcje, przy czym pozwolimy sobie na owianie ich tajemnicą – ale na pewno sprawią miłe zaskoczenie 🙂

Powrót do Środy Wielkopolskiej zaplanowany jest na godzinę 16:00.

Bilety normalne w cenie 35 zł, ulgowe 22,05 zł i rodzinne (2 osoby dorosłe i 2 dzieci do 16. roku życia) 95 zł będą sprzedawane w kasie biletowej na stacji Środa Miasto na godzinę przed odjazdem pociągu. Na przejazd nie jest prowadzona rezerwacja miejsc dla klientów indywidualnych; prosimy o zgłoszenia jedynie większych, przynajmniej 10-osobowych grup.

Więcej informacji na poniższym plakacie. Zapraszamy także do śledzenia informacji na naszej stronie na Facebooku.

Zapraszamy!

 

komentarzy: 3

 • Mariusz Szwed
  27 października 2021, 20:17

  chciałbym zarezerwowaci na przejazd specialny 11 listopda świeto Niepodległosci w wagonie 2 osoby dorosłe

  Odpowiedz

  • Mikołaj Sztuder
   3 listopada 2021, 19:23

   Szanowny Panie Mariuszu,

   rezerwacje prowadzimy wyłącznie dla większych grup powyżej 10 osób. Dla indywidualnych podróżnych rezerwacja nie jest prowadzona.

   Pozdrawiamy!

   Odpowiedz

 • Amadi
  8 listopada 2021, 20:57

  Dzień dobry. Czy planowany jest również pociąg specjalny w okolicach Mikołajek? Byłaby to ciekawą atrakcja nie tylko dla najmłodszych.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.

Aktualności

Zimowe prace torowe

Miło nam poinformować, że w trakcie zimowej przerwy w kursowaniu naszej kolei miejsce miały intensywne prace torowe. Rozpoczęły się...

Czytaj dalej

Wszystkie aktualności