28.05.2022: „Popołudnie z Donaldem” i „Noc z Peiksem”!

Kurz związany z organizacją imprezy „Potęga pary” zamówionej przez ekipę Zrobotyzowani wciąż unosi się nad średzkimi torami, a tymczasem wychodzimy z kolejną propozycją skierowaną do kolejowych hobbystów! Na 28 maja zaplanowaliśmy dwie nie lada gratki!

Popołudnie z Donaldem

W pierwszej kolejności zapraszamy na historyczny, inauguracyjny przejazd z świeżo uruchomioną lokomotywą Lyd2-63 pt. „Popołudnie z Donaldem”. Ta swojsko nazywana lokomotywa podejmie pociąg towarowo-osobowy do Zaniemyśla i pozować będzie do licznych fotostopów i scenek rodzajowych z udziałem zabytkowych pojazdów. Po drodze nie obejdzie się bez niespodzianek!

Start ze stacji Środa Miasto o godzinie 13:30, powrót o godzinie 21:00. W Zaniemyślu przewidziana jest przerwa obiadowa (posiłek płatny dodatkowo).

Cena – 150 zł za osobę w przedpłacie do 13.05.2022; po tym terminie 180 zł.

Lyd2-63 w trakcie pierwszych jazd próbnych po naprawie głównej

Noc z Peiksem

W drugiej kolejności uruchomiony zostanie, już po raz trzeci, specjalny pociąg nocny z parowozem! Umożliwimy w ten sposób wykonanie niepowtarzalnych ujęć pod gwiazdami, wykorzystując zarówno oświetlenie zastane, jak i sztuczne. Po drodze przewidujemy także biesiadę przy ognisku (zalecamy własny prowiant). Po dojeździe do Zaniemyśla, poczekamy następnie chwilę na wschód słońca. Dzięki temu, w drodze powrotnej, będziemy mogli wykonać niewykonalne na co dzień ujęcia parowozu jadącego kominem naprzód w akompaniamencie porannego słońca.

O godzinie 23:00 pociąg zostanie podstawiony w perony stacji Środa Miasto, lecz już wcześniej będzie możliwość wykonania nocnych fotografii wszystkich naszych lokomotyw pod lokomotywownią. Wyjazd pociągu na szlak do Zaniemyśla przewidziany jest na godzinę 0:00, powrót do Środy około godziny 8:00. Pociąg będzie skomunikowany z porannymi pociągami pospiesznymi do Szczecina(odj. 8:07) i Krakowa (odj. 8:09).

Cena regularna w przedpłacie do 13.05.2022 wynosi 200 zł, po tym terminie 230 zł.

Pociąg nocny w 2019 roku – oświetlony pierwszymi porannymi promieniami słońca, minął właśnie przystanek w Polwicy, wracając już do Środy Wielkopolskiej

To jeszcze nie wszystko – dla „długodystansowców” polecamy wycisnąć z tego dwudzionka 100% i wziąć udział w obu imprezach za jednym zamachem: w tym wypadku cena w przedpłacie wynosi 300 zł (350 zł w terminie późniejszym).

Rezerwacje na pociągi przyjmujemy na adres mailowy: rezerwacje.tpks.bana@gmail.com

Po dokonaniu rezerwacji, prześlemy niezbędne dane do wpłaty, a później także szczegóły organizacyjne imprezy.

Liczba miejsc ograniczona – kto pierwszy, ten lepszy! Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.

Aktualności

Zimowe prace torowe

Miło nam poinformować, że w trakcie zimowej przerwy w kursowaniu naszej kolei miejsce miały intensywne prace torowe. Rozpoczęły się...

Czytaj dalej

Wszystkie aktualności