Zaczynamy sezon 2023!

Tradycyjnie już, w dniu 1 maja rozpoczniemy kolejny sezon kursowania Średzkiej Kolei Powiatowej! Miło nam poinformować, że w tym roku nieco wcześniej niż nakazuje kolejowa tradycja publikujemy rozkład jazdy! Podobnie jak ostatnio, ogłaszamy rozkład na okres aż do końca bieżącego roku!

Do początku wakacji nasze pociągi kursować będą w niedziele i święta, we wakacje także w soboty. Pociągi kursować będą według czterech wariantów rozkładu jazdy, oznaczonych tradycyjnymi kolorami. Podobnie jak w ostatnich latach, w rozkładzie pojawi się kilka zmian, które jednak nie będą dla naszych pasażerów żadną rewolucją. Najważniejsze założenia rozkładu jazdy można streścić następująco:

  • podtrzymanie obsługi pociągów parowozami przez znakomitą większość dni kursowania,
  • obsługa wybranych dni kursowania w maju i czerwcu trakcją spalinową,
  • podobnie jak w 2022 r. obsługa ostatniego wieczornego, wakacyjnego, pociągu odbywać się będzie lokomotywami spalinowymi zamiast parowozem – co umożliwia wcześniejszy wyjazd i powrót względem obsługi parowozem,
  • z okazji Święta Niepodległości oraz Mikołajek tradycyjnie na szlak wyjadą pociągi tematyczne (rozkład czerwony), których szczegółowy rozkład jazdy i program ogłosimy z odpowiednim wyprzedzeniem,
  • w wybrane dni uruchamiane będą pociągi dodatkowe także w dni robocze – oznaczone w rozkładzie jazdy kolorem niebieskim. Terminy dwóch z nich znajdują się już w kalendarzu rozkładu jazdy, zamierzamy ogłosić z odpowiednim wyprzedzeniem także kolejne!

Nie wykluczamy także uruchomienia pociągów dodatkowych. Nasze plany jednak nie są jeszcze na tyle gotowe, aby móc je opublikować – niemniej jeśli uda się je zrealizować, to zostaną ogłoszone odpowiednio wcześnie! 

Ufamy, że zmiany przypadną Wam do gustu. Wierzymy, że nie zawiedziemy się na Was i wesprzecie nasze starania tłumnie korzystając z podróży naszymi pociągami w 2023 roku!

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.

Aktualności

Zimowe prace torowe

Miło nam poinformować, że w trakcie zimowej przerwy w kursowaniu naszej kolei miejsce miały intensywne prace torowe. Rozpoczęły się...

Czytaj dalej

Wszystkie aktualności