Pociągi na zamówienie

Zamów sobie pociąg!

Wynajęcie pociągu wąskotorowego to z pewnością niesztampowy pomysł, dobry na wiele różnorodnych okazji. Urodziny? Wesele? Zwyczajna wycieczka? A może jeszcze coś innego? Wszystkiego tego możemy się podjąć.

Rozkład jazdy układamy na indywidualne zamówienie, istnieje możliwość zatrzymania pociągu na każdej stacji i przystanku. W dniach, w których realizowane są przewozy rozkładowe, rozkład jazdy pociągu dodatkowego konstruowany jest z uwzględnieniem rozkładu jazdy pociągów planowych.

Na specjalne zamówienie oferujemy także mieszane zestawienie pociągu z wagonów pasażerskich i towarowych lub jednolity skład towarowy. Wynajem takich pociągów w szczególności polecamy do nagrań filmowych oraz na przejazdy okolicznościowe dla miłośników kolejnictwa.

Każde zamówienie jest niepowtarzalne – ze względu na mnogość możliwych wariantów wycieczek nie posiadamy sztywnego cennika, a opłaty kalkulujemy indywidualnie po określeniu programu przejazdu przez zamawiającego.

Co jeszcze możemy zrealizować?

Pod warunkiem, że nie wykroczy to poza nasze fizyczne możliwości, oferujemy wiele sposobów na uatrakcyjnienie przejażdżki kolejką. Należą do nich:

  • zwiedzanie z przewodnikiem zaplecza technicznego (parowozownia, warsztat) w Środzie Wielkopolskiej,
  • zwiedzanie z przewodnikiem Izby Pamięci w Zaniemyślu,
  • organizacja ogniska przy trasie lub na stacji Środa Miasto,
  • fotostopy – specjalne zatrzymania pociągu w celu wykonania zdjęć,
  • lekcje muzealne oraz o tematyce kolejowej,
  • przejazdy drezynami ręcznymi,
  • pokazy dawnych technologii – kuźnia, obrządzanie parowozu, wymiana podkładów, prace utrzymaniowe, „zawód Kolejarz od kuchni”,
  • sesje zdjęciowe,
  • wiele, wiele innych…

Dodatkowo istnieje możliwość zakupu pamiątek Średzkiej Kolei Powiatowej. Dla grup zorganizowanych przy wcześniejszym zamówieniu przygotujemy gotowe pamiątki do odbioru u konduktora w trakcie jazdy pociągu.

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie dla maksymalnego spełnienia oczekiwań. Chcesz jeszcze bardziej uatrakcyjnić przejazd kolejką? Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszelkie pytania i opracujemy optymalną ofertę!

UWAGA! W miesiącach lutym, marcu oraz kwietniu ze względu na prowadzone prace torowe nasza linia jest nieprzejezdna – brak możliwości wynajmu pociągu w tym okresie!

Uwaga! Zważywszy na fakt, że obsługa naszych pociągów składa się z osób pracujących także „na dużej kolei”, prosimy o zgłaszanie chęci zorganizowania przejazdu do 15. dnia miesiąca poprzedzającego przejazd. W przeciwnym razie organizacja przejazdu w żądanym terminie może nie być możliwa.