Wrzesień na Średzkiej Kolei Powiatowej

Za nami ostatni pociąg prowadzony według letniego rozkładu jazdy. Okres od maja do minionej niedzieli był dla nas bardzo pozytywny; takie odczucia są związane przede wszystkim z dużą liczbą przewiezionych pasażerów. Jednak na dokładne statystyki przyjdzie jeszcze pora.

Tymczasem serdecznie zapraszamy Państwa na wrześniowe kursy Średzkiej Kolei Powiatowej. W pierwszym miesiącu szkoły zaplanowaliśmy nieco inny rozkład jazdy dostosowany przede wszystkim do warunków za oknem. Pierwszą zmianą jest fakt, iż kolejka będzie kursowała wyłącznie w niedzielę, a na trasę wyjadą tylko dwie pary pociągów. Pierwszy będzie wyjeżdżał ze Środy Wielkopolskiej o godzinie 10:00, drugi natomiast o godzinie 14:00. Powroty z Zaniemyśla będą o godzinie 12:00 oraz 16:00. Szczegółowy plan wraz z uwzględnieniem poszczególnych przystanków można znaleźć w zakładce rozkład jazdy.

Konieczne jest dopowiedzenie, że we wrześniu ulegnie zmianie tabor prowadzący pociągi Średzkiej Kolej Powiatowej. Parowóz Px48-1756 pojedzie wyłącznie 16 i 30 września, w pozostałe dni pociągi będzie obsługiwała lokomotywa spalinowa. Za zaistniałe zmiany serdecznie przepraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.

Aktualności

Zbiórka na naprawę parowozu Px48-1920

Szanowni Państwo!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim kolejne wyzwania oraz plany. Jako nasze sztandarowe zadanie na najbliższe 12 miesięcy, postawiliśmy sobie przeprowadzenie jak największej liczby prac rekonstrukcyjnych w ramach naprawy głównej naszego drugiego parowozu, Px48-1920 z 1955 roku.

Czytaj dalej

Podsumowanie roku 2018

Rok 2018 powoli zmierza ku końcowi. Każdy z nas ma w pamięci minione 12 miesięcy, zdarzenia radosne, przykre, ale...

Czytaj dalej

Podsumowanie sezonu 2018

Kolejny sezon Średzkiej Kolei Powiatowej przeszedł do historii. Tegoroczne kursowanie rozpoczęło się tradycyjnie 1 maja, już na godzinę przed...

Czytaj dalej

Wszystkie aktualności