Często zadawane pytania

Czy pociąg na tak wąskim torze się nie wykolei?

Nasze pociągi poruszają się po torze o rozstawie 750 mm, co wcale nie jest najwęższym rozstawem – koleje publiczne w Polsce kursowały także na torach o rozstawie 600 mm, a w przemyśle stosowane były nawet jeszcze węższe torowiska. Nasze torowisko posiada wszelkie niezbędne dokumenty i dopuszczenia poświadczające o bezpieczeństwie jego użytkowania. Należycie utrzymane torowiska i tabor powodują, że wykolejenie jest bardzo mało prawdopodobne.

Czy pociąg może jechać szybciej?

Tak i nie – mógłby, ale tego nie chcemy. Prędkość handlowa na poziomie 15 km/h jest optymalna zarówno ze względów ekonomicznych, jak i komfortu podróży oraz czasu przejazdu.

Czy można od razu kupić bilet na przejazd w dwie strony?

Nie, dla ułatwienia pracy konduktorom bilety w pociągu sprzedawane są tylko w jedną stronę na bieżący przejazd. Być może w przyszłości ta forma zostanie zmieniona i dopracowana.

Czy można płacić kartą?

Nie, niestety nie posiadamy mobilnego terminala płatniczego.

Czy w pociągu wolno spożywać alkohol?

Tak, pod warunkiem, że nie jest to alkohol bardzo wysokoprocentowy i nie robimy tego w sposób przeszkadzający innym pasażerom. Kulturalne picie piwa w kolejowym klimacie nie jest niczym złym, a picie piwa od lokalnego dostawcy, browaru Gzub, jest wręcz wskazane.

A czy ten pociąg o godzinie 10:00, 14:00, 18:00 to jutro jedzie?

Rozkład jazdy to biblia żelaznego szlaku, nadająca rytm pracy każdej sieci kolejowej, a nie papierowy szmatławiec w którym ktoś sobie coś napisał według własnego widzimisię. Jeżeli w kalendarzu dany kurs jest uwzględniony, to znaczy, że pociąg jedzie o danej godzinie.

…i ten bilet rodzinny kosztuje 25 zł, tak?

Tak.

…i na tym bilecie mogą jechać dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci?

Tak.

…a czy…

Dość! Wszelkie udostępniane na naszej stronie internetowej informacje są na bieżąco aktualizowane i staramy się nie zostawiać niedopowiedzeń. Nie ma potrzeby dopytywania o sprawy dokładnie opisane!

<< Powrót do strony głównej poradnika