Początek wakacji z parowozem, samochodami i piwem!

Wakacje już za pasem; młodzież za chwilę wyruszy po swoje świadectwa, dorośli wezmą urlopy, a słońce będzie nam towarzyszyć przy rodzinnych wyprawach. Zapraszamy, aby początek wakacji przeżyć w atmosferze zabytkowego pociągu Średzkiej Kolei Powiatowej!

Z okazji rozpoczynających się ferii letnich w najbliższy weekend 23 i 24 czerwca skład naszych pociągów będzie wyglądał nieco inaczej niż zwykle, gdyż będzie on zawierał w sobie platformy z historycznymi samochodami takimi jak Fiat 126, UAZ 469 oraz Citroen 2CV.  To z pewnością spora ciekawostka nie tylko dla miłośników motoryzacji! Warto również zwrócić uwagę, że w oba dni pociągi będą prowadzone parowozem Px48-1756, co szczególnie przyczyni się do utworzenia historycznej atmosfery. Kolejka będzie kursowała według swojego weekendowego rozkładu jazdy.

Dodatkowo pragniemy poinformować, że w najbliższy piątek ruszamy również z pociągiem specjalnym na Festiwal Craft Beer Camp w Annopolu. Pociąg prowadzony lokomotywą spalinową Lxd2-343 wyruszy o godzinie 17:00, a wyjazd z Annopola  jest zaplanowany na godzinę 21:00. Cena przejazdu wynosi 10 zł dla osoby dorosłej, a 5 zł dla młodzieży szkolnej.

Serdecznie zapraszamy na wszystkie zaplanowane wydarzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.

Aktualności

Dzień Dziecka z kolejką

W najbliższą sobotę 1 czerwca serdecznie zapraszamy najmłodszych miłośników naszej wąskotorówki na KOLEJKOWY DZIEŃ DZIECKA, który organizujemy wspólnie z...

Czytaj dalej

Zaproszenie na rajd rowerowy

Przy okazji inauguracji sezonu 1 maja zapraszamy Państwa do udziału w rajdzie rowerowym pn. "Śladem R. Berwińskiego i hr. E. Raczyńskiego".

Czytaj dalej

Rozpoczynamy kolejny sezon!

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, dzięki społecznej inicjatywie, udało się przywrócić przejezdność całego szlaku do Zaniemyśla. Zatem tak jak w poprzednich latach, nasze pociągi ruszą na szlak 1 maja!

Czytaj dalej

Wszystkie aktualności