Ostatnie dwa dni kursowania w tym roku!

Wkroczyliśmy w listopad czas kiedy z drzew spadają ostatnie liście, a wieczory przychodzą nieco szybciej. Jest to także czas, kiedy swoje rozkładowe kursowanie kończy Średzka Kolej Powiatowa.  W tym roku kolejka poprowadzi jeszcze cztery pary pociągów planowych do Zaniemyśla. Dla osób, które jeszcze nie jechały, bądź chcą powtórzyć przejażdżkę naszą wąskotorówką jest to zatem ostatni dzwonek.

Kolejka wyjedzie na szlak 11 i 18 listopada, a pociągi poprowadzi parowóz Px48-1756. Rozkład jazdy oraz cennik biletów jest dostępny po kliknięciu tutaj. W związku z licznymi pytaniami informujemy, że nasze wagony są ogrzewane.

Serdecznie zapraszamy na listopadowe przejazdy Średzka Koleją Powiatową!

1 komentarz

  • Ewa jasinska
    8 listopada 2018, 22:28

    Podziwiam ludzi,którzy mimo trudności utrzymują kolejkę przy życiu,wkładając w to wiele serca i swojego czasu.Dziękuję.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.

Aktualności

Zbiórka na remont lokomotywy Lyd2-63

Na przestrzeni ostatnich tygodni zakupiliśmy nową lokomotywę spalinową Lyd2-63; jak historia kolejki długa i zawiła tak nigdy pojazdy tej serii nie pracowały w Środzie Wielkopolskiej.

Czytaj dalej

Obręcze już w Środzie!

Miło nam poinformować, że w minionym tygodniu po ponad dwóch miesiącach podróży i wielu formalnościach do Środy Wielkopolskiej dotarły...

Czytaj dalej

Przekaż 1% podatku na naszą kolej!

Korzystając z możliwości, że każdy podatnik może samodzielnie zdecydować do kogo trafi 1% podatku dochodowego, zachęcamy Państwa do podzielenia się nim z Towarzystwem Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana”, które jest opiekunem Średzkiej Kolei Powiatowej – jedynej kolei wąskotorowej w Polsce prowadzącej ruch pociągów wyłącznie trakcją parową do czasu wydzielenia ze struktur PKP.

Czytaj dalej

Wszystkie aktualności