Dzień Dziecka z kolejką

W najbliższą sobotę 1 czerwca serdecznie zapraszamy najmłodszych miłośników naszej wąskotorówki na KOLEJKOWY DZIEŃ DZIECKA, który organizujemy wspólnie z PolRegio!

W ramach wszystkich sobotnich przejazdów w jednym z wagonów, będą odbywały się konkursy plastyczne z nagrodami. Przypomnijmy, kolejka z lokomotywą parową Px48-1756 na czele będzie wyjeżdżać ze Środy Wielkopolskiej o godzinie 10:00 i 14:00, natomiast wyjazdy powrotne z Zaniemyśla będą o godzinie 12:00 i 16:00.

Zachęcamy także, aby na sobotnie atrakcje dojechać pociągami PolRegio. Tego dnia za okazaniem legitymacji szkolnej wszystkie osoby, które nie ukończyły 16. roku życia podróżują za 1 zł!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie widoczny.

Aktualności

Zbiórka na remont lokomotywy Lyd2-63

Na przestrzeni ostatnich tygodni zakupiliśmy nową lokomotywę spalinową Lyd2-63; jak historia kolejki długa i zawiła tak nigdy pojazdy tej serii nie pracowały w Środzie Wielkopolskiej.

Czytaj dalej

Obręcze już w Środzie!

Miło nam poinformować, że w minionym tygodniu po ponad dwóch miesiącach podróży i wielu formalnościach do Środy Wielkopolskiej dotarły...

Czytaj dalej

Przekaż 1% podatku na naszą kolej!

Korzystając z możliwości, że każdy podatnik może samodzielnie zdecydować do kogo trafi 1% podatku dochodowego, zachęcamy Państwa do podzielenia się nim z Towarzystwem Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana”, które jest opiekunem Średzkiej Kolei Powiatowej – jedynej kolei wąskotorowej w Polsce prowadzącej ruch pociągów wyłącznie trakcją parową do czasu wydzielenia ze struktur PKP.

Czytaj dalej

Wszystkie aktualności